Kayseri Skolyoz Korse
Kayseri Skolyoz Korse

Kayseri Skolyoz Korse

 

Skolyoz korsesi uygulanan Skolyoz (Omurga eğriliği) hastalığı omurga yapısının çeşitli bölgelerinde görülebilmektedir.


Kalçaları ve gövdeyi saran, eğriliğe ters yönde baskı uygulayan sert bir skolyoz korsesi’ dir. Eğriliğe dışarıdan uygulanan basınç omurganın daha normal gelişmesine izin verebiliyor. Skolyoz Korsesi takılması genellikle eğriliklerin 20-25 dereceyi geçtiği ve ameliyat gerektirmeyen durumlarda kullanılır.


Korse tedavisinin genellikle üst sınırı 40 derece. Bu derecenin üzerindeki eğriliklerde korse tedavisi fayda sağlamıyor.

 

İyi bir korse korsesi sagital sapmayı düzeltmeli, eğrilik progresyonunu durdurmalı, cerrahi prevalansı azaltmalı ve kozmetiği düzeltmelidir. Peki Skolyoz korsesi nedir. 20 derece üzerindeki eğriliklerde ve kişi büyüme devam ediyorsa egzersizlerle birlikte kullanılan Skolyoz korsedir. Korsedeki sonraları yapılacak düzeltmeler skolyotik gövdenin her parçasına etkili olmalıdır ki faydalı olsun.

 

Skolyoz korse tedavisi


Skolyoz ve kifoz tedavisinde skolyoz korse tedavisi için kullanımı genel olarak henüz iskelet gelişimini tamamlamamış Orta derecede omurga eğrilik değeri olan 20-40 ve eğrilik açısı da artmakta olan çocuklar için uygundur.
 

 

Skolyoz için korse genel olarak büyüme potansiyeli olan çocuklarda uygulanır. Kırk derece üzeri eğriliklerde başarı oranı çok düşüktür ve özellikle ergenlik çağında 40 derece üzeri eğriliklerde kullanılması tavsiye edilmez.

 

Bu site, Sitesepeti ve Solido Grup güvencesi ile hazırlanmıştır. Copyright © 2014